Borç Sorgulama ve Ödeme Bilgileri

Plakanızı girerek borcunuzu öğrenebilirsiniz.
x

Ödeme Şekli ve Diğer Hususlar

BANKA
Vakıfbank Samsun Şubesi
Hesap Adı: Ömür Elektronik Güvenlik Sistemleri İnş. Trz. San. ve Tic. Ltd. Şti.
Iban: TR44 0001 5001 5800 7303 3970 64

(Not: Dekont açıklamasına mutlaka plakanızı ve makbuz numaranızı yazdırınız.)

PARKOMAT CİHAZI
100 TL ye kadar olan borçlarınızı park alanlarındaki personellerimizin yardımı ile parkomat cihazlarına atınız.
(Not: Ödemeyi yaptıktan sonra personelimizden mutlaka fişinizi alınız.)

EL TERMİNALİ
100 TL ye kadar olan borçlarınızı park alanlarındaki personellerimize el terminali ile ödeme yapabilirsiniz.

POS CİHAZI
Parktek Otopark İşletmeciliği şirket adresimizde kredi kartı ile taksitli ödeme yapabilirsiniz.

OFİS
Parktek Otopark İşletmeciliği şirket adresimize bizzat gelerek makbuz mukabili ödeme yapabilirsiniz.

Fatura bilgilerinizi info@parktek.com.tr adresine bildiriniz.

Ayrıntılı Bilgi İçin : +90 (362) 233 23 39

Bilgilerinize saygı ile sunarız.

x

Saygıdeğer Araç Sahibi ve Sürücüsü;

Samsun Büyükşehir Belediyesi ile ortak proje yürüten Parktek Otopark İşletmeciliği San ve Tic. Ltd. Şti ; 5216 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu’nun 7. maddesinin (f) bendi ve yine aynı kanunun 26. maddesi hükmüne istinaden, Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile Samsunun belirli cadde ve sokaklarındaki otopark işletme hakkını Büyükşehir Belediyesinden devralmıştır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen alanlarda eğitimli otopark personelleri aracılığıyla otopark hizmeti sunan PARKTEK , Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıtası ile koordineli bir şekilde hareket ederek, siz değerli Samsun halkına sürekli rahatsız eden niteliksiz işletmecileri (Değnekçi) otopark alanlarından arındırmış , daha ekonomik ve işlevsel parklanma ve ücret tarifesi sunmuştur.Otoparkların işletilmesiyle elde edilen gelirler, geçmiştekinin aksine, tamamen kayıt altına alınarak, hem Devletimize hem de Belediyeye gerekli vergi ve kamu paylarının aktarılması suretiyle otopark ücretlerinin Kamusal dönüşümleri sağlanmaktadır.

Bilindiği gibi, 5216 sayılı Büyükşehir Belediye Kanununun 23. maddesinin (f) bendi hükmü uyarınca "Büyükşehir Belediyesi Gelirleri" arasında sayılan otopark gelirleri, otoparklarımızı kullanan siz değerli araç sahiplerinden/sürücülerinden otopark görevlilerince tahsil edilmekte ve yukarıda zikredilen Meclis Kararı gereği otopark gelirimizin belirli bir oranı doğrudan Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne aktarılmaktadır.Yani ödenen park ücretlerinin belirli oranı yine Samsun Halkına hizmet olarak dönmektedir.Bununla birlikte, siz değerli sürücülerden tahsil edilen her bir park ücreti için Devletimize KDV, Kurumlar Vergisi, Personel Stopajı ve Sigorta Primi ödenerek kamusal dönüşüm sağlanmakta; istihdam edilen personelimizin maaş ve diğer sosyal hakları karşılanarak sosyal fayda sağlanmaktadır.

Kurumumuz yukarıda zikredilen mevzuat ve diğer açıklamaların yasal bir gereği olarak, otopark ücretlerinin tahsil edilmesi hususunda gerekli dikkat ve titizliği göstermekte, otopark görevlileri aracılığıyla otopark ücretlerini tahsil etmeye gayret göstermektedir. Otopark ücretlerinin tahsil edilememesi Şirketimizin gelirlerini azaltmakta, bununla bağlantılı olarak da Kanun ve Meclis Kararı gereği Samsun Büyükşehir Belediyesine ödediğimiz bedelin azalmasına, bu durumda dolayısıyla kamunun zarara uğratılmasına neden olmaktadır.

Kurumumuz kamunun zarara uğramaması adına, otopark personellerindeki fotoğraf makinaları ve kamera kayıtları vasıtaları ile otoparklarımızı kullanan araçların park etme bilgilerini (tarih, saat ve ücret bazında) anlık olarak kayıt altına almakta, dolayısıyla hangi aracın hangi tarihler arasında hangi otoparkımızı ne kadar süre ile kullandığı ve park ücreti ödeyip ödemediğini tespit etmektedir.

Kurumumuz teknolojik araçlarla yapmış olduğu tespitlerin bir gereği olarak, park ücreti ödemeyen araç sahipleri hakkında yasal takip başlatacaktır. Bu durumda ilgililer, otopark ücretine ek olarak icra masrafları, faiz ve icra vekâlet ücreti ödemek zorunda kalacaktır.

Otoparklarımızı kullanan siz değerli araç sahiplerinin / sürücülerinin icra takibi ile karşılaşmaması için, otopark ücretlerini düzenli olarak ödemenizi, bundan önceki dönemlere ait ödenmeyen park ücretlerinin bulunması halinde aşağıda yazılı iletişim noktaları ile irtibata geçilmesi gerekmektedir. Ödeme noktalarına başvurmanız halinde, kurumumuzun size sunduğu ödeme kolaylıklarından yararlanabilirsiniz.

Bilgilerinize saygıyla sunulur.

İşleminiz Yapılıyor...